Połczyn Zdrój
amek zbudowany został z początkiem XV wieku przez rodzinę von Manteuffel a jako budulca użyto kamienia i cegły. Początkowo była to budowla na planie kwadratu w formie wieży strażniczej. Po pożarze jaki miał miejsce w 1500 roku odbudowano i powiększono założenie. Powstały wtedy dwa nowe, pojedyncze, podpiwniczone budynki mieszkalne a właścicielem zamku w tym okresie był Kurt von Manteuffl.
  W latach 1770 - 1772 kiedy zamek należał do Antoniego von Krockowa nastąpiła kolejna jego modernizacja. Stojące dotąd oddzielnie dwa budynki połączono ze sobą łącznikiem i uzyskano kształt litery "L", nadbudowano jedną kondygnację oraz w części północnej skrzydła zrobiono bramę wjazdową. Wnętrza otrzymały nowy wystrój i stały się bardziej funkcjonalne. 
  Od połowy XIX wieku zamek należy do miasta i mieści się w nim urząd pocztowy a w późniejszym okresie prywatne mieszkania. Dawne pomieszczenia zamku zostały przystosowane do pełnienia nowych funkcji a co za tym idzie zniszczeniu uległ wcześniejszy wygląd.
  W latach 1965 - 1983 prowadzone były prace remontowo - konserwatorskie i obecnie w zamku mieści się Biblioteka Publiczna.