Płoty
(zamek von der Ostenów)
amek zbudowany został z końcem XIII wieku przez rycerza Dobiesława. Pierwotnie była to jedynie czterokondygnacyjna wieża mieszkalna, zbudowana z kamienia i cegły, broniona przez fosę i drewnianą palisadę, którą w następnym wieku zamieniono na  mur obronny. W tym czasie budowla należała do rodziny Wedlów. 
  Następni właściciele rodzina von der Ostenów rozbudowała zamek dobudowując do istniejącej wieży dwupiętrowy budynek mieszkalny (ok. 1540 roku).
  Kolejna przebudowa miała miejsce około 1580 roku kiedy to zamek był własnością rodziny Blucherów. Obniżono dotychczasową wieżę i w jej wnętrzu urządzono kaplicę zamkową. Pomieszczenia mieszkalne otrzymały nowe sklepienia (kolebkowe z lunetami) i wystroje (polichromie, rzeźby). Kaplica wraz z częścią południową została rozebrana pod koniec XVIII wieku.
  W XIX wieku na zamku wybuchł pożar, który częściowo zniszczył budowlę. W tym czasie był on w rękach towarzystwa opieki nad biednymi dziećmi. Miało to miejsce w 1860 roku i i aż do 1956 roku nie remontowany zamek niszczał. Właśnie w tym roku postanowiono odbudować założenie a mając jego szczegółowe plany i rysunki z 1912 roku odtworzono jego renesansowy wygląd a także fragmenty gotyckiej budowli.
  Obecnie w zamku mieści się Biblioteka Miejska a także filia Archiwum Państwowego w Szczecinie.