Krąg

amek zbudowany został przez książąt pomorskich w XV wieku. Był to murowany, podpiwniczony budynek mieszkalny zbudowany na planie prostokąta otoczony murami obronnymi i fosą.
 Z końcem XV wieku nowym właścicielem zamku zostaje Adam von Podewils, który otrzymuje zamek od księcia Bogusława X w podzięce za uratowanie mu w bitwie życia.
  Około 1580 roku ówcześni właściciele przystępują do rozbudowy swojej siedziby. Stojący do tej pory budynek zostaje rozebrany a na jego miejscu powstaje nowy, trzykondygnacyjny z okrągłymi wieżami w narożnikach. Wokół dachu widoczne są ozdobne attyki, ściany zdobią duże okna a wejście usytuowano w środkowej fasadzie.
  W późniejszym czasie (XVII wiek) podwyższono jeszcze budynek o jedną kondygnację i zbudowano kościół, w którym do 1860 roku składano zwłoki zmarłych członków rodu.
  Następnym właścicielem zamku został Hogon von Loen a w niedługim czasie po nim Karl Wilhelm von Riepenhausen. On to w 1890 roku rozbudował zamek o nowe skrzydło po stronie zachodniej.
  Podczas drugiej wojny światowej zamek został ograbiony i częściowo zniszczony. Po wojnie w budynku miało swoją siedzibę nadleśnictwo i szkoła. Od 1956 roku opuszczony zamek niszczeje i dopiero w 1990 roku prywatny właściciel, który odkupuje budowlę remontuje ją i przywraca jej wygląd sprzed 1945 roku.