Ciechanowiec

  amek zbudowany został nad rozlewiskiem rzeki Nurzec, na przełomie XV i XVI wieku przez rodzinę Kiszków. Wystawił go Piotr Kiszka a w latach 1617 - 1642 przebudował go Mikołaj Kiszka
   Zamek zbudowany był na planie prostokąta (200x150 m), z dwoma cylindrycznymi basztami w narożach, prostokątną wieżą a całość otaczał mur obronny z prostokątną wieżą bramną. Dodatkowym elementem obrony była fosa z wodą okalająca zamek.
    Na zamku trzykrotnie gościł król Polski Stefan Batory w drodze na Litwę.
    Podczas szwedzkiego "potopu" zamek został zniszczony i na jego miejscu powstał drewniany dwór otoczony pozostałymi z zamku murami obronnymi. Budowla ta powstała za sprawą nowej właścicielki miasta i zamku Eleonory Bremmerowej.
    W latach 1701 - 1706 zamek został ponownie spalony i zniszczony przez wojska szwedzkie lecz właściciele, Ossolińscy po raz kolejny go odbudowali i tym razem także korpus zamku był wykonany z drewna modrzewiowego. Niestety w 1915 roku cofające się wojska rosyjski podpaliły budynek. Mury obronne zostały rozebrane około 1921 roku a stojąca wieża uległa zawaleniu.
     Do dzisiaj pozostały fragmenty murów obronnych a także dawne piwnice zamkowe oraz fosa.