Namysłów

amek zbudowany został z cegły i kamienia polnego w 1360 roku, na planie owalu, na starych fundamentach dawnych wałów grodowych. Był przykładem zamku nizinnego, nie posiadającego wież oraz związanego z murami miejskimi. Składał się z budynku mieszkalnego/ dzisiejsze skrzydło północne/ otoczonego murem i fosą.
  Podczas wojen husyckich zwycięsko wyszedł z oblężenia /1428 r./.
   W 1533 roku zamek zostaje rozbudowany. Postawiono budynek bramny i gospodarczy oraz przebudowano istniejącą część mieszkalną. W połowie XVII wieku pożar niszczy budowlę ale zostaje ona odbudowana.
  Przez prawie sto lat /1703 - 1810/ zamek należał do zakonu Joannitów. Oni też postawili skrzydło południowe i nadbudowali budynki. w ten sposób powstała trzy skrzydłowa budowla z dziedzińcem w środku a od strony wschodniej broniona była przez mur obwodowy z budynkiem bramnym.
   Następnymi właścicielami zamku byli: Ernest Joachim z Ohlen i Adlerskran /1830 r/, Hugon von Garnier z Biestrzykowic /1861 - 1895/ oraz Augustyn Haselbach
   Z najstarszego zamku zachowało się skrzydło północne z gotyckim, ozdobnym ryzalitem na osi mieszczącym wejście do budynku. Na pierwszym piętrze kaplica zamkowa ze zwornikiem przedstawiającym Jonasza połykanego przez wieloryba. Na dziedzińcu studnia wykonana ok. 1600 roku z rzeźbionym baldachimem wspartym na kolumnach.
    Obecnie zamek jest własnością browaru.